۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شکایت حقوقی KFTC بر علیه کوالکام

  • 29 دسامبر 2018 - 10:37
  • 1347 بازدید
  • ارسال توسط :
  • لینک کوتاه : https://vokalayebazargan.ir/?p=19506

ال‌جی در پرونده شکایت حقوقی KFTC بر علیه کوالکام، جای سامسونگ را گرفت!

شکایت حقوقی KFTC بر علیه کوالکام

در حالی که کوالکام با پیروزی‌های حقوقی خود در نبرد با اپل و گرفتن حکم ممنوعیت فروش برخی مدل‌های آی‌فون در چین و آلمان، حسابی سر و صدا به پا کرد ولی باید یادآور شویم خود آنها نیز از طرف اپل و دولت آمریکا در موارد مشابهی متهم و تحت تعقیب قضایی قرار دارند و باید روز چهارم ژانویه در مقابل قاضی Lucy Koh، از خود دفاع کنند!

شکایت حقوقی KFTC بر علیه کوالکام

به علاوه در کره جنوبی نیز کوالکام نقره داغ شده است. دو سال قبل، کمیته تجارت عادلانه کره (KFTC) این شرکت را به جرم استفاده غیر قانونی از برخی اختراعات، به پرداخت مبلغ ۹۱۵ میلیون دلار جریمه محکوم کرد. کوالکام از پذیرش این حکم سرباز زد و در نتیجه فعلا اجرای حکم این پرونده حقوقی متوقف شده است!

به گزارش Business Korea، طی این مدت شرکت‌های بزرگ صاحب‌فناوری که به صف شاکیان پیوسته‌اند تعدادشان رو به افزایش گذاشت و اپل، سامسونگ، مدیاتک، اینتل و هواوی را شامل شد. ولی بعد از توافقی که در اوایل امسال بین سامسونگ و کوالکام در رابطه با تبادل اطلاعات و حق استفاده از پتنت‌های یکدیگر، برقرار شد، شرکت سامسونگ از جمع شاکیان خارج شد.

در حقیقت این اقدام عجیب سامسونگ، می‌توانست سبب زیرسوال رفتن پرونده KFTC شود ولی دیگر شرکت مشهور کره‌ای اکنون صندلی خالی سامسونگ را در بین شاکیان از این چیپست‌ساز آمریکایی گرفته است. هرچند معلوم نیست تا چه حد شرکت ال‌جی توانایی سرشاخ شدن با کوالکام را داشته باشد با این حال دخالت ال‌جی در این پرونده قطعا به کمک KFTC خواهد آمد و شانس پیروزی آنها در دادگاه را بالا خواهد برد.

در هر صورت انتظار نمی‌رود روند قانونی این پرونده و حکم نهایی دادگاه به این زودی مشخص گردد. در طی این چهارده ماهی که از آغاز جنگ حقوقی کوالکام و KFTC می‌گذرد، نمایندگان و وکلای دو طرف ۱۱ بار با یکدیگر ملاقات داشته‌‌اند که فعلا نتیجه‌ای در پی نداشته است.

پایگاه خبری وکلای بازرگان بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

دیدگاهها