۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سایر حوزه ها
  • شناسه : 12697
  • 28 جولای 2018 - 13:58
  • 251 بازدید
  • ارسال توسط :
پیشنهاد ساماندهی “خرده‌فروشان” در کهریزک بود نه معتادان
پیشنهاد ساماندهی “خرده‌فروشان” در کهریزک بود نه معتادان

پیشنهاد ساماندهی “خرده‌فروشان” در کهریزک بود نه معتادان

فرید براتی سده در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه مجوز مراکز درمان معتادان متجاهر تنها از سوی سازمان بهزیستی صادر می‌شود گفت: در جلسه‌ای که با حضور دادستان تهران برگزار شد درباره ساماندهی خرده‌فروشان مواد مخدر صحبت می‌شد و پیشنهاد اخیر دادستانی تهران نیز در مورد ساماندهی خرده فروشان در کهریزک بوده است و بحث بر […]

فرید براتی سده در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه مجوز مراکز درمان معتادان متجاهر تنها از سوی سازمان بهزیستی صادر می‌شود گفت: در جلسه‌ای که با حضور دادستان تهران برگزار شد درباره ساماندهی خرده‌فروشان مواد مخدر صحبت می‌شد و پیشنهاد اخیر دادستانی تهران نیز در مورد ساماندهی خرده فروشان در کهریزک بوده است و بحث بر سر معتادان متجاهر نبود.

وی ادامه داد: صدور مجوز برای درمان و نگهداری معتادان متجاهر از سوی سازمان بهزیستی و تنها در صورت داشتن شرایط درمانی لازم در محل مورد نظر صادر می‌شود.

معاون سازمان بهزیستی با بیان اینکه تا کنون درخواستی درباره بررسی وضعیت بازداشتگاه کهریزک به بهزیستی ارائه نشده است، اظهار کرد: سازمان بهزستی درمورد مکان و نام این مراکز مخالفتی ندارد و آنچه مهم است پیروی این مراکز از شرایط درمانی ویژه و استاندارد است. اگرچه نزدیکی این مراکز به نقاط شهری بهتر است؛  با این وجود مراکز درمانی معتادان در برخی شهرها مانند زاهدان از مرکز شهر فاصله دارد ولی آنچه در اولویت قرار دارد داشتن شرایط درمانی مناسب در این مراکز است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران روز سه شنبه ۱۲ تیر ماه در جلسه‌ای درباره حوزه آسیب‌های اجتماعی با موضوع مواد مخدر،  از تغییر کاربری بازداشتگاه کهریزک و استفاده از این بازداشتگاه برای نگه‌داری معتادان متجاهر خبر داده و گفته بود: دادستانی تهران به پلیس پیشنهاد کرده است بازداشتگاه کهریزک را برای نگه‌داری معتادان متجاهر اختصاص دهد. هم‌چنین مقرر گردید که مکان‌های نگه‌داری معتادان با شرایط سخت‌تری طراحی و تعبیه شود تا بازدارنده باشد و معتاد تصور نکند که این دوره چند ماهه که چندان هم سخت نمی‌گذرد تمام خواهد شد.

انتهای پیام