۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سیاسی
  • شناسه : 22165
  • ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
  • 72 بازدید
  • ارسال توسط :
واکنش فرانسه به ادعای بی اطلاعی ترامپ از سفر ظریف
واکنش فرانسه به ادعای بی اطلاعی ترامپ از سفر ظریف

واکنش فرانسه به ادعای بی اطلاعی ترامپ از سفر ظریف

واکنش فرانسه به ادعای بی اطلاعی ترامپ از سفر ظریف مقام‌های فرانسوی از توافق و هماهنگی کامل «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه و دونالد ترامپ برای دعوت محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران به «بیاریتز» خبر دادند. به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از آسوشیتدپرس، یک مقام ارشد فرانسوی درباره زمان و چگونگی اطلاع ترامپ [...]

واکنش فرانسه به ادعای بی اطلاعی ترامپ از سفر ظریف

مقام‌های فرانسوی از توافق و هماهنگی کامل «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه و دونالد ترامپ برای دعوت محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران به «بیاریتز» خبر دادند.

واکنش فرانسه به ادعای بی اطلاعی ترامپ از سفر ظریف

به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از آسوشیتدپرس، یک مقام ارشد فرانسوی درباره زمان و چگونگی اطلاع ترامپ از ورود ظریف به نشست گروه ۷ صحبتی نکرد.
خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یک مقام دفتر ریاست جمهوری فرانسه از اطلاع و هماهنگی کامل با کاخ سفید  برای دعوت از وزیر امور خارجه ایران «در توافق خبر داد.
یک مقام دفتر مکرون از مثبت بودن دیدار ظریف وزیر خارجه ایران با مکرون و سایر مقام‌های ارشد فرانسوی در شهر «بیاریتز» محل برگزاری نشست سران گروه هفت گزارش داد.
همچنین آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام فرانسوی از برگزاری چندین جلسه دیگر درباره ایران پیش خاتمه نشست سران گروه هفت نوشت.
مکرون روز یکشنبه گفته بود که رهبران گروه هفت در مورد اقدام مشترک در قبال ایران توافق کرده‌اند. رئیس جمهور فرانسه هدف از این اقدام مشترک را کاهش تنش‌ها و مذاکره جدید با تهران اعلام کرد. ولی دونالد ترامپ اظهارات مکرون را تکذیب کرد.
مکرون روز شنبه به تلویزیون LCI گفته بود: با تاکید بر اینکه همه خواهان پرهیز ار مناقشه هیتند گفت ما توافق کردیم که مشترکا به ایران چه بگوییم.
ولی رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه نشست رهبران گروه هفت در جمع خبرنگاران گفت:  من در این باره صحبتی نکردم. اما مانع گفت و گوی دیگران نمی شوم. اگر خواهان گفت‌وگو هستند، می‌توانند گفت‌وگو کنند.
ظریف که پس از بازگشت از سفر به پاریس برای بررسی آخرین وضعیت پیشنهاد فرانسه، عصر یکشنبه مجددا راهی این کشور شد و این بار به محل نشست گروه ۷ رفت.
ظریف پس از دیدارهای روز یکشنبه در بیاریتز در توئیتر خود نوشت: دیپلماسی فعال ایران در راستای تحقق تعامل سازنده ادامه می‌یابد.
او دادمه داد: پس از گفت‌وگوهای گسترده با ژان ایو لودریان و وزیر دارایی فرانسه، با امانوئل مکرون در حاشیه نشست گروه هفت دیدار کردم. پس از آن جلسه توجیهی مشترکی با انگلیس و آلمان داشتم. راه پیش رو دشوار است اما ارزش امتحان کردن دارد.
فرانسوی‌ها زمان این دیدار را سه ساعت و نیم اعلام کردند که نیم ساعت آن به دیدار با مکرون اختصاص داشت.
دفتر ریاست جمهوری گزارش کرد که ظریف بیاریتز را به مقصد تهران ترک کرده است.

1 دیدگاه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*