۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سایر حوزه ها
  • شناسه : 22847
  • 06 اکتبر 2019 - 14:00
  • 878 بازدید
  • ارسال توسط :
هجوم مردم به بازار بورس ایران
هجوم مردم به بازار بورس ایران

هجوم مردم به بازار بورس ایران

 برخی با شنیدن اخبار بازدهی بیش از 80 درصدی بورس راه این بازار را در پیش گرفته‌اند. هجوم مردم به بازار بورس ایران/ به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از روزنامه ایران مردم با شنیدن اخبار بازدهی بیش از 80 درصدی بورس راه این بازار را در پیش گرفته‌ و به کارگزاری های بورس هجوم [...]

 برخی با شنیدن اخبار بازدهی بیش از ۸۰ درصدی بورس راه این بازار را در پیش گرفته‌اند.

هجوم مردم به بازار بورس ایران

هجوم مردم به بازار بورس ایران/ به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از روزنامه ایران مردم با شنیدن اخبار بازدهی بیش از ۸۰ درصدی بورس راه این بازار را در پیش گرفته‌ و به کارگزاری های بورس هجوم آورده اند.

سیستم نوبت دهی یکی از کارگزاری های بزرگ بورس نشان می دهد که قرار است جمع ۱۱ میلیون صاحبان کد سهامداری سرمایه‌گذاری در بورس را دوباره آغاز کنند.

در سایر کارگزاری ها هم افزایش مراجعه برای سرمایه گذاری در بورس وجود دارد. در یک کارگزاری دیگر هم تعداد افرادی که درحال پر کردن فرم‌های پذیرش هستند، زیاد بوده و به‌گفته یکی از مسئولان پذیرش این کارگزاری، از ابتدای سال تاکنون روز‌به‌روز بر تعداد متقاضیان افزوده می شود.

نسبت به سال گذشته مراجعه برای سرمایه‌گذاری در بورس چند برابر شده و روزانه بیش از هزار نفر پذیرش شده که بیشتر آنها برای اولین بار وارد بورس می‌شوند با توجه به اینکه اکثر مراجعه‌کنندگان تازه واردند، به آنها سرمایه‌گذاری از طریق صندوق های سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌شود. استقبال از سرمایه‌گذاری در بورس تنها مختص تهران نیست. گزارش‌ها نشان می‌دهد که در شهرستان ها هم تعداد متقاضیان برای خرید سهام افزایش یافته است.

از نیمه دوم سال گذشته که قیمت ارز از اوج ۱۸ هزار تومانی خود پایین آمد و ماه هاست که در کانال ۱۱ هزار تومانی به ثبات نسبی رسیده است، ترکیب جذب سرمایه میان بازارهای سرمایه گذاری به‌طور کامل تغییر کرده است. در سال های گذشته روند صعودی و نوسان بالای قیمت ها در بازار ارز و طلا بخش عمده ای از سرمایه ‌های سرگردان را روانه این بازارها کرده بود. این نوسان باعث شده بود تا بازارهایی مانند مسکن و خودرو هم میزبان سرمایه کلانی باشد.

اما طولانی شدن ثبات قیمت در بازار ارز و طلا، باعث شده که عده‌ای سپرده‌گذاری در بانک را که بدون ریسک است انتخاب کرده و برخی دیگر با شنیدن اخبار بازدهی بیش از ۸۰ درصدی بورس راه این بازار را در پیش گرفته‌اند.

دراین شرایط غیرمتخصص ها و کسانی که در سال های گذشته توجهی به بورس نداشتند، آمده‌اند تا سهمی از بازدهی درخشان بورس که براساس گزارش‌ها در ۱۲ ماهه اخیر بالاترین بازدهی را درمیان بورس‌های جهانی داشته است، بگیرند. این بازدهی بالا انتظار تازه واردها را برای کسب سود از این بازار بالا برده است، کسانی که با سرمایه های خرد خود به طور عمده زیر ۵۰ میلیون تومان به جمع سهامداران اضافه می‌شوند.

مشاور دیگری در یکی از کارگزاری های تهران تأکید کرد: در حال حاضر صندوق های سرمایه‌گذاری متنوعی در بازار فعال است که توسط افراد متخصص و حرفه‌ای اداره می‌شود و بازدهی این صندوق ها نشان می‌دهد که سود خوبی هم داشته اند.

به اعتقاد کارشناسان، رشد بورس در کسادی بازارهای رقیب بهترین فرصت تاریخی برای این بازار، برای مردم و دولت است. حال که ورود سرمایه های سرگردان به بازارهای غیرمولدی چون ارز و طلا مسدود شده، برنامه‌ریزان باید با فراهم کردن بسترهای ورود و جذب این سرمایه ها در بورس نقدینگی را به سمت تولید هدایت کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*