۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سایر حوزه ها
  • شناسه : 11564
  • 25 جولای 2018 - 10:37
  • 269 بازدید
  • ارسال توسط :
موافقت مجلس با یک فوریت طرحی برای کاهش مدت بازداشت موقت
موافقت مجلس با یک فوریت طرحی برای کاهش مدت بازداشت موقت

موافقت مجلس با یک فوریت طرحی برای کاهش مدت بازداشت موقت

به گزارش ایسنا، یک فوریت طرح اصلاح ماده ۲۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و پس از اظهارات موافقان و مخالفان با ۱۵۲ رای موافق، ۲۷ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از ۲۲۴ نماینده حاضر به تصویب رسید. در ماده واحده […]

به گزارش ایسنا، یک فوریت طرح اصلاح ماده ۲۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و پس از اظهارات موافقان و مخالفان با ۱۵۲ رای موافق، ۲۷ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از ۲۲۴ نماینده حاضر به تصویب رسید.

در ماده واحده این طرح آمده است: در کلیه جرائم هر گاه تا یک ماه به علت صدور قرار تامین، متهم در بازداشت بماند و پرونده اتهامی او منتهی به تصمیم نهایی در دادسرا نشود، بازپرس مکلف به فک و تخفیف قرار تامین است. اگر علل موجهی برای تهدید قرار وجود داشته باشد، با ذکر علل مذکور و تایید دادستان فقط برای یک بار و حداکثر تا یک ماه قرار تمدید و مراتب به متهم ابلاغ می‌شود.

متهم می‌تواند از این تصمیم ظرف مدت ۱۰ روز از تاریخ ابلاغ به دادگاه صالح اعتراض کند. در جرائم مستجب قصاص نفس، قصاص عضو کامل و جرائم موستجب اعدام در حدود، هرگاه بازداشت متهم ادامه دارد هر یک ماه دو بار قرار صادره مورد بازبینی قرار گیرد. در صورت ابقای قرار باید به تایید دادستان برسد و در صورت مخالفت دادستان حل اختلاف با دادگاه صالح است. در هر صورت در جرائم موجب مجازات سلب حیات، مدت بازداشت موقت از دو سال و در جرم مربوط به قصاص عضو کامل از یک سال تجاوز نمی‌کند.

انتهای پیام