۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی
  • شناسه : 23915
  • 07 دسامبر 2019 - 12:00
  • 119 بازدید
  • ارسال توسط :
ممنوع شدن اعزام به زندان تا تامین وثیقه و کفالت
ممنوع شدن اعزام به زندان تا تامین وثیقه و کفالت

ممنوع شدن اعزام به زندان تا تامین وثیقه و کفالت

اعزام به زندان تا تامین قرار وثیقه و کفالت ممنوع شد ممنوع شدن اعزام به زندان تا تامین وثیقه و کفالت / به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از خبرگزاری فارس، با دستور آیت الله رئیسی، اعزام به زندان تا تأمین قرار وثیقه و کفالت ممنوع شد. آیت الله ریسی، رئیس قوه قضاییه [...]

اعزام به زندان تا تامین قرار وثیقه و کفالت ممنوع شد

ممنوع شدن اعزام به زندان تا تامین وثیقه و کفالت

ممنوع شدن اعزام به زندان تا تامین وثیقه و کفالت / به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از خبرگزاری فارس، با دستور آیت الله رئیسی، اعزام به زندان تا تأمین قرار وثیقه و کفالت ممنوع شد.

آیت الله ریسی، رئیس قوه قضاییه در جمع قضات در اصفهان گفت: در سراسر کشور آماری در خصوص کسانی که از یک ساعت تا دو روز در زندان بوده‌اند به ثبت رسیده است؛ جویای علت شدم که چرا یک ساعت زندان؟ گفتند که قرار صادر شده تا بروند و وثیقه بیاورند.

وی افزود: چرا باید به مدت یک ساعت فرد به زندان برود؟ باید فرد را در همان جایی که قرار را صادر می کنید نگه دارید تا سند یا کفالتش را بیاورد. به این ترتیب به این فکر افتادم تا قانون ممنوع شدن اعزام به زندان تا تتامین وثیقه و کفالت را اجرایی کنم.

رییسی گفت: آمار سراسری ای که به ثبت رسیده نشان می دهد از یک ساعت تا یک یا دو روز فرد را به زندان برده تا وثیقه بیاورد، در حالی که وقتی فردی به زندان رفت آثار منفی آن را به همراه خواهد داشت.

یک ماه قبل بود که رییس قوه قضاییه بر سیاست حبس زدایی از زندان ها تاکید کرده و گفته بود: چرا قراری صادر می شود که منجر به بازداشت می گردد؟ به همین دلیل باید طرح ممنوع شدن اعزام به زندان تا تامین وثیقه و کفالت اجرایی شود.

وی تاکید کرده بود: رفتن به زندان برای فرد و خانواده او عوارض جبران ناپذیری دارد و دادستان ها هر روز که وارد دادسرا می شوند، باید ابتدا لیست زندانیان را نگاه کنند و ببینند چند نفر بازداشتی هستند و آیا امکان دارد که از تعدا آنها کاست ؟ آیت الله رئیسی بارها بر مقوله حبس زدایی و جایگزین های حبس بسیار تاکید نموده اند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*