برگی از یک نوشته

لایحه عفاف و حجاب برای چهارمین بار به شورای نگهبان ارسال شد

لایحه «حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب» برای چهارمین بار به شورای نگهبان ارسال شد. به گزارش گروه وکلای بازرگان، غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت لایحه عفاف و حجاب گفت: «کمیسیون قضایی ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب را برطرف و مجددا […]

اشتراک گذاری
11 اردیبهشت 1403
73 بازدید
کد مطلب : 410

لایحه «حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب» برای چهارمین بار به شورای نگهبان ارسال شد.

به گزارش گروه وکلای بازرگان، غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت لایحه عفاف و حجاب گفت:

«کمیسیون قضایی ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب را برطرف و مجددا این لایحه را به شورا ارسال کرده است و هم اکنون منتظر اظهار نظر شورای نگهبان هستیم.»

غضنفرآبادی همچنین اظهار داشت:

عمده ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب مربوط به مواد ۴۷ تا ۴۹ این لایحه می‌شد که به بحث میزان مجازاتها پرداخته است. از نظر اعضای شورای نگهبان، جرائم و مجازات درنظر گرفته شده برای تخلفات ذکر شده در مواد ۴۷ تا ۴۹ لایحه، متناسب با این تخلفات نبود که ما در کمیسیون این موارد را اصلاح کردیم.

روز ۹ فروردین‌ماه سال جاری بود که سخنگوی شورای نگهبان از عدم تایید این لایحه و بازگشت آن به مجلس برای سومین بار سخن گفت.

لایحه موسوم به لایحه عفاف و حجاب با استناد به اصل ۸۵ قانون اساسی به شکل غیرعلنی در کمیسیون قضایی مجلس به تصویب رسیده و اصلاحات آن نیز به همین شکل در کمیسیون مذکور انجام شده است.

متن نهایی مصوبه کمیسیون پس از اولین ارسال به شورای نگهبان در رسانه‌ها انتشار یافت اما سومین و چهارمین مصوبه ارسال شده به شورای نگهبان و تغییرات لایحه در دسترس شهروندان نیست.

در وب‌سایت شورای نگهبان نیز تنها تا مرحله دوم ایرادات منتشر شده و سومین و چهارمین اصلاحیه لایحه و نیز سومین نوبت ایرادات شورای نگهبان تاکنون انتشار نیافته است.

به این ترتیب لایحه‌ای که درصورت تبدیل شدن به قانون زندگی میلیون‌ها زن و مرد ایرانی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، همچنان به شکل مخفیانه در حال بررسی است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *