۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سایر حوزه ها
  • شناسه : 12342
  • 28 جولای 2018 - 12:28
  • 246 بازدید
  • ارسال توسط :
قوه قضاییه شعبه‌ای را برای پیگیری شکایات علیه آمریکا اختصاص داده است
قوه قضاییه شعبه‌ای را برای پیگیری شکایات علیه آمریکا اختصاص داده است

قوه قضاییه شعبه‌ای را برای پیگیری شکایات علیه آمریکا اختصاص داده است

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین موسی غضنفرآبادی درباره دادگاه عوامل تروریستی داعش گفت: بیشترین خواسته  خانواه شهدای حادثه مجلس شورای اسلامی در جلسات رسیدگی به دادگاه عوامل تروریستی داعش، این بود که مجرم اصلی مجازات شود و اظهار می‌کردند مجرم اصلی امریکا، اسرائیل و عربستان است و آن‌ها باعث فریب این جوانان برای کارهای […]

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین موسی غضنفرآبادی درباره دادگاه عوامل تروریستی داعش گفت: بیشترین خواسته  خانواه شهدای حادثه مجلس شورای اسلامی در جلسات رسیدگی به دادگاه عوامل تروریستی داعش، این بود که مجرم اصلی مجازات شود و اظهار می‌کردند مجرم اصلی امریکا، اسرائیل و عربستان است و آن‌ها باعث فریب این جوانان برای کارهای تروریستی شده‌اند و مردم بیگناه را به شهادت رساندند، البته از متهمین نیز شکایت داشتند که نباید به این راحتی فریب بخورند و دست به قتل همنوعان خود بزنند.

وی درباره آخرین وضعیت پرونده اغتشاشات دی ماه در دادگاه انقلاب گفت: خیلی از این پرونده‌ها رسیدگی شده و تعداد کمی از این پرونده ها باقی مانده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در رابطه با ناآرامی‌های خیابان پاسداران حدودا به ۱۵۰ پرونده رسیدگی شده است گفت: در این زمینه بیش از ۳۰۰ پرونده تشکیل شده است، یعنی بیش از ۳۰۰ متهم دستگیر شده‌اند و اتهامات سایر افراد نیز به مرور وقت تعیین شده رسیدگی خواهد شد.

وی در ادامه گفت: عمدتا به پرونده‌های مربوط به فتنه ۸۸ در دادگاه انقلاب رسیدگی شده است و فکر می‌کنم پرونده‌ای باقی نمانده باشد.

غضنفرآبادی درباره اقدامات دادگاه انقلاب در رسیدگی به پرونده های قاچاق کالا و ارز  گفت: اگر پرونده‌ای به این مرجع ارجاع شود دادگاه انقلاب با قاطعیت تمام به پرونده‌ها رسیدگی می‌کند گاهی اوقات اینقدر قاطعیت زیاد هست که برخی‌ها واسطه می‌شوند، اما باید بدانند که ما در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز واقعا کوتاه نخواهیم آمد و دادگاه انقلاب به شدت به پرونده‌ها رسیدگی و در چارچوب قانون نهایت مجازات را صادر می‌کند.

وی درباره پرونده‌های جاسوسی گفت: همیشه در بحث پرونده‌های جاسوس‌ها از ناحیه رسانه‌های بیگانه به شدت جوسازی‌ها، دروغ پراکنی‌ها و تخریب‌ها وجود دارد و دلیل آن این است که که جاسوس‌ها کسانی بودند که به دشمنان این نظام، مردم و مملکت خدمت کردند و طرف آن‌ها نیز با تعهدی که دارند در حمایت از این جاسوس‌ها پول خرج می‌کنند، فضاسازی و دروغ‌های مختلف، تحت عنوان نقض حقوق بشر را مطرح می‌کنند تا فضای مناسبی را برای جاسوس‌های خود فراهم نموده و بتوانند جاسوس پروری کنند.

غضنفرآبادی افزود: در این بین ما متوجه این موضوع شدیم و همه می‌دانند که با کسانی که بخواهند به این ملت تحت عنوان جاسوس خیانت کنند یا به این نظام و امنیت مردم آن آسیب وارد کنند به شدت برخورد می‌کنیم و از فضاسازی‌های رادیوهای بیگانه، رژیم صهیونیستی و رسانه‌هایی که در خدمت استکبار هستند واهمه‌ای نداریم. الان تقریبا مطمئن شدیم که هرگاه فضاسازی رسانه‌های بیگانه نسبت به فردی زیاد باشد او برای آن‌ها جاسوس مهمی است.

وی یادآور شد: پرونده‌های مواد مخدر، پرونده‌های امنیتی، پرونده‎های قاچاق کالا و ارزی که در صلاحیت تعزیرات حکومتی نباشد به دادگاه انقلاب برای رسیدگی ارجاع می‌شود و همچنین قاچاق اسلحه و مهمات از صلاحیت‌های دادگاه انقلاب به شمار می‌رود.

رییس دادگاه انقلاب درباره قانون جدید و اصلاح شده مواد مخدر گفت: این قانون اصلاح شده است و باید ببینیم در عمل چه نقایصی را از خودش بروز می‌دهد، البته بعضی از قسمت‌های آن خوب است و بعضی از بخش‌ها نقص دارد و همه دنبال این هستند که نقص‌های آن را برطرف کنند و یک قانون جامع و کاملی شود که از اعتیاد و فروش مواد مخدر که واقعا خانمانسوز است، جلوگیری کند. اعتیاد به مواد مخدر کانون خانواده‌ها را متلاشی می‌کند و لذا باید خیلی با قدرت هم قانون کامل و جامع باشد و هم قضات ما که الحمداله با قدرت و عدالت کامل دارند کار خودشان را انجام می‌دهند.

انتهای پیام