۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سایر حوزه ها
  • شناسه : 12865
  • 28 جولای 2018 - 14:45
  • 254 بازدید
  • ارسال توسط :
فرهنگ مراجعه به وکیل به درستی درجامعه جا نیفتاده است
فرهنگ مراجعه به وکیل به درستی درجامعه جا نیفتاده است

فرهنگ مراجعه به وکیل به درستی درجامعه جا نیفتاده است

به گزارش ایسنا، حیدری در همایش باز شناخت و تبیین عملکرد یک دهه اخیر مشاوران حقوقی، وکلا وکارشناسان رسمی قوه قضائیه آذربایجان غربی که در تالار ارومیه برگزار شد افزود: امروزه در جامعه ما فرهنگ وکالت آنچنان که باید جا نیفتاده درحالی که وکلا و کارشناسان می‌توانند کارهای بسیار وسیعی انجام دهند و از برخی […]

به گزارش ایسنا، حیدری در همایش باز شناخت و تبیین عملکرد یک دهه اخیر مشاوران حقوقی، وکلا وکارشناسان رسمی قوه قضائیه آذربایجان غربی که در تالار ارومیه برگزار شد افزود: امروزه در جامعه ما فرهنگ وکالت آنچنان که باید جا نیفتاده درحالی که وکلا و کارشناسان می‌توانند کارهای بسیار وسیعی انجام دهند و از برخی مشکلات جلوگیری کنند.

حیدری تصریح کرد: با گسترش فرهنگ مراجعه به وکیل و کمک گیری از وکیل می توان از ورود بسیاری از پرونده‌ها به دادگستری جلوگیری کرد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مشکل اصلی مردم با قوه قضاییه اطاله دادرسی و زمان طولانی رسیدگی به پرونده ها است، خاطرنشان کرد: به علت کمبود قاضی، وکیل و کارشناس زمان رسیدگی به پرونده ها طولانی است.

وی ادامه داد: به دلیل ضعف فرهنگی در وکالت پذیری محاکم ایران جز شلوغ ترین و پرتراکم ترین محاکم دنیا هستند.

حیدری وکیل را امانتدار دانست و افزود: وکیل و کارشناس اگر امانت دار و مورد اعتماد باشند مردم پرونده های دعوای خودرا به آنها خواهند سپرد.

وی ادامه داد: دفاع از موکل حق وکیل است ولی به شرطی که به عدم خلاف موکل یقین داشته باشد.

انتهای پیام