برگی از یک نوشته

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۳ به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می شود. به گزارش پایگاه خبری وگلای بازرگان، داوطلبان می‌توانند در دو حوزه مشاغل عمومی و مشاغل تخصصی در دوازدهمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور شرکت کنند. تمامی فرآیندهای مربوط به ثبت نام داوطلبان شرکت در دوازدهمین […]

اشتراک گذاری
17 تیر 1403
36 بازدید
کد مطلب : 541

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۳ به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می شود.

به گزارش پایگاه خبری وگلای بازرگان، داوطلبان می‌توانند در دو حوزه مشاغل عمومی و مشاغل تخصصی در دوازدهمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور شرکت کنند.

تمامی فرآیندهای مربوط به ثبت نام داوطلبان شرکت در دوازدهمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور، انحصاراً از طریق وبگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir انجام می‌پذیرد.

مهلت ثبت نام در دوازدهمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی ۱۴ الی ۲۳ تیر ۱۴۰۳ است و آزمون در روز ۱۲ مرداد ۱۴۰۳ برگزار می شود.

اسامی دستگاه‌هایی که در دوازدهمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌هایی اجرایی کشور حضور دارند عبارتند از:

وزارت کشور- وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی- وزارت ورزش و جوانان- پست بانک ایران- حوزه هنری انقلاب اسلامی- سازمان بنادر و دریانوردی- سازمان تحقیقات، اموزش و ترویج کشاورزی- سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی- شرکت مادر تخصصی منابع آب ایران- روزنامه رسمی کشور- گمرک جمهوری اسلامی ایران.

شرایط عمومی متقاضیان

۱- داشتن تابعیت ایران

۲- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۴- انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان

تبصره: با عنایت به ماده (۸) مصوبه شماره ۱۴۰۰/۶۷۹۵/ دش مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی دانش آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگانی که پروژه تحقیقاتی جایگزین خدمت مورد تأیید مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح را شروع نموده و دوره آموزش نظامی خود را طی نموده اند می توانند قبل از صدور کارت پایان خدمت در آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ثبت نام نمایند. این دسته از افراد در صورت پذیرفته شدن در آزمون استخدامی، حداکثر تا یکسال (۱۲ ماه) پس از تاریخ برگزاری آزمون نسبت به ارائه گواهی پایان خدمت خود به دستگاه اجرائی استخدام کننده اقدام نمایند. در صورت عدم ارائه گواهی پایان خدمت توسط افراد مذکور در زمان مقرر ادامه فرایند استخدامی آنها متوقف گردیده و حتی در صورت قبولی نهایی در آزمون مربوطه استخدام و بکارگیری آنها کان لم یکن تلقی میشود. همچنین صدور شماره مستخدم انعقاد قرارداد پیمانی و صدور حکم کارگزینی در بازه زمانی تعیین شده منوط به ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم می باشد.

۵ – داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند؛

۶- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

۷- نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر

۸- عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذی صلاح

۹- داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی و همچنین بازنشسته باشند؛

۱۰ – به استناد ماده ( ۹۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی کارکنانی که تصدی یکی از پست های سازمانی در هر یک از دستگاه های اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا می باشند، پس از پذیرفته شدن در امتحان مشترک فراگیر در زمان استخدام نباید جزء مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاه های اجرایی باشند.

تبصره: مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفته شده نهایی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی در زمان صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پیمانی و یا صدور حکم کارگزینی به عهده داوطلب پذیرفته شده آزمون می باشد.

۱۱ – داشتن حداقل سن بیست (۲۰) سال تمام و داشتن حداکثر چهل (۴۰) سال تمام برای استخدام و برای متخصصین با مدرک تحصیلی دکتری چهل و پنج (۴۵) سال تمام بر اساس بند (الف) ماده (۴۲) قانون مدیریت خدمات کشوری

تبصره ۱: جانبازان آزادگان فرزندان شهدا فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر از شرط حداکثر سن معاف می باشند.

تبصره ۲: موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذی ربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

_ پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال

_ داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها

_ داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکت های دولتی بانک ها و شرکت های تحت پوشش آنها شرکت های بیمه های دولتی شهرداری ها و موسسات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است موسسات و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت تغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها.

تبصره : به موجب بند (الف) ماده ۱۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند یکسال به سقف محدوده سنی داوطلب که در متن دفترچه راهنمای ثبت نام امتحان مشترک فراگیر درج گردیده اضافه خواهد شد. حداکثر سنوات قابل افزایش برای تاهل و داشتن فرزند پنج (۵) سال می باشد. امتیازات فوق الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند وی بالای ۲/۵ نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان مشترک فراگیر می باشد.

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

داوطلبان پس از اطلاع از رشته ها و شغل های ارائه شده سال ۱۴۰۳ می بایست شرایط اختصاصی اعلام شده برای ارگان مورد نظر خود را نیز مطالعه نموده و در نهایت داوطلبان در صورتی که علاوه بر شرایط عمومی، واجد شرایط اختصاصی دستگاه مورد تقاضا نیز باشند، می توانند در آزمون استخدامی فراگیر اجرایی نام نویسی نمایند.
آیا معلولین می توانند در دوازدهمین آزمون فراگیر شرکت کنند؟

جذب معلولین مورد تأیید سازمان بهزیستی کشور از طریق شرکت در امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور و از محل سهمیه قانونی سه (۳) درصد قانون جامع حمایت از معلولان از مجموع مجوزهای هر یک از دستگاه های اجرایی و با رعایت ساز و کارهای ذیل صورت می پذیرد:

۱ – سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۳ درصد معلولین مورد تأیید سازمان بهزیستی کشور در دفترچه راهنمای ثبت نام امتحان مشترک فراگیر مشخص گردیده است. داوطلبان معلول تأیید شده مشمول این سهمیه برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید شغل محل های مشخص شده در سهمیه معلولان را انتخاب نمایند.

۲- معلولین باید توانایی لازم برای انجام کاری که جهت آن استخدام می شوند را داشته باشند.

۳- بر اساس ماده (۵) آیین نامه شماره ۴۴۱۷۸/۸۸۳۸۴ مورخ ۱۳۸۹/۰۴/۲۲ وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک استخدام معلولان به شرط آنکه به تشخیص سازمان بهزیستی کشور، معلولیت آنان مانع از ماموریت کاری آنها نباشد، بلامانع می باشد.

۴ – استخدام مازاد بر سهمیه استخدامی ۳ درصد معلولین در صورت کسب حد نصاب، از طریق رقابت با داوطلبان سهمیه آزاد در صورت وجود ظرفیت و جنسیت متناسب صرفاً در مرحله معرفی افراد برای بررسی مدارک و تا قبل از معرفی افراد به مرحله ارزیابی تکمیلی در همان شغل محل جنسیت امکانپذیر می باشد.

در دفترچه راهنمای ثبت نام امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور، سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۳ در صد معلولین مورد تایید سازمان بهزیستی مشخص شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *