۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سایر حوزه ها
  • شناسه : 12103
  • 28 جولای 2018 - 11:14
  • 212 بازدید
  • ارسال توسط :

راهکارهای کنترل و مدیریت خود چیست؟

  مدیریت و کنترل خود در موقعیت های مختلف یکی از مهارت هایی است که انسان باید آن را فرا بگیرد. در زیر راهکارهایی ارائه شده که می تواند در فراگیری این مهارت بسیار موثر باشد. ۱ – با ارزش‌ها و معیار‌های خود زندگی کنید، هر آنچه که هستند. تغییر ارزش‌ها در موقعیت‌های گوناگون می‌تواند […]

 

مدیریت و کنترل خود در موقعیت های مختلف یکی از مهارت هایی است که انسان باید آن را فرا بگیرد. در زیر راهکارهایی ارائه شده که می تواند در فراگیری این مهارت بسیار موثر باشد.

۱ – با ارزش‌ها و معیار‌های خود زندگی کنید، هر آنچه که هستند. تغییر ارزش‌ها در موقعیت‌های گوناگون می‌تواند افراد را گیج و گمراه کند، زیرا قادر به پیش بینی رفتار تان نیستند.

۲ – با خود تان صحبت کنید! هیچ کس نمی‌تواند آنچه را که فکر می‌کنید “بشنود” مگر اینکه فکر خود را با صدایی رسا بیان کنید. خواندن ذهن افراد چیزی است که اکثر افراد قادر به انجامش نیستند.

۳ – با افتخار از مهارت‌های خود صحبت کنید و قول‌های که می‌دهید را عملی سازید. در غیر این صورت، مردم در نهایت آنچه را که می‌گویید باور نخواهند کرد و دیگر حرف‌های شما تاثیری مثبت نخواهد داشت.

۴ – خواهان مسئولیت‌های بیشتری باشید و انتظار پاسخگویی به آن‌ها را داشته باشید. این چیزی است که مالکیت مسئله‌ای را در بر می‌گیرد؛ که معمولا همه چیز یا هیچ چیز است، بنا بر این سعی کنید به بهترین نحو عمل کنید.

۵ – انتظار نداشته باشید که افراد گوناگون به شما اعتماد کنند، در صورتی که خودتان هنوز به آن‌ها اعتماد ندارید. اعتماد می‌تواند با نتیجه بر آورده شدن انتظارات همراه باشد.

۶ – با ایجاد عادت‌های خوب و گذر از موارد منفی و نا کار آمد، مولد باشید و بازدهی را افزایش دهید. عادت‌های خوب انرژی لازم برای حرکت به جلو را تامین می‌کند؛ عادت‌های بد انرژی شما را می‌گیرند.

 

۷ – اخلاق خوب کاری داشته باشید، چیزی که امروزه نادر است. کنجکاوی بی مورد، افکار قدیمی و سنتی و به تاخیر انداختن امور می‌تواند موجب سلب اعتماد شود. به موقع بودن، حرفه‌ای عمل کردن و سعی و کوشش، بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد. عمل گرا باشید و سعی کنید کار‌ها را به خوبی انجام دهید.

۸ – محبوب باشید. بخوانید و یاد بگیرید، سپس چیز‌هایی را که می‌دانید به دیگران تدریس کنید و با افراد گوناگون به اشتراک بگذارید. هیچ کس به شما برای جلب توجه بدهکار نیست؛ باید خودتان آن را کسب کنید تا نظر‌ها جذب شما شوند.

۹ – مهربان باشید. با مهربانی، ادب و احترام با دیگران رفتار کنید.

۱۰ – قوانین خود را داشته باشید. چیزی که بزرگسالان برای پشرفت به آن نیاز دارند.

۱۱ – خودتان را قربانی کاری نکنید، شما همیشه راهی برای انتخاب دارید، پس خجالت نکشید: بدون ابراز پشیمانی مسیر دیگری را انتخاب کنید و با دیدی مشتاق به جلو پیش بروید.

۱۲ – سالم زندگی کنید و از خود مراقبت کنید. ذهن، بدن و روح خود را تمرین دهید و سالم و درست زندگی کنید، در این صورت افراد مختلف می‌توانند بر روی شما حساب کنند و در این صورت زندگی خوبی را برای خودتان خواهید ساخت.

مدیران به شما می‌گویند، واقعا نیازی به مدیریت افرادی که تحت تاثیر این قوانین زندگی می‌کنند، ندارند. در عوض، آنان می‌توانند توجه خود را به مدیریت کسب و کاری که در حال رشد هستند، اختصاص دهند. فرصت‌ها تنها چیز‌هایی هستند که رهبران از آن‌ها به خوبی استفاده می‌کنند.

 

پایگاه خبری حقوق نیوز

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.