۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سایر حوزه ها
  • شناسه : 17604
  • 17 سپتامبر 2018 - 10:20
  • 250 بازدید
  • ارسال توسط :
دیدار چهره به چهره قضات محاکم زنجان و شورای حل اختلاف با زندانیان
دیدار چهره به چهره قضات محاکم زنجان و شورای حل اختلاف با زندانیان

دیدار چهره به چهره قضات محاکم زنجان و شورای حل اختلاف با زندانیان

یارمحمدی رئیس کل دادگاههای عمومی و انقلاب زنجان اعلام کرد در راستای منویات ریاست معزز قوه قضائیه و دستورات رئیس دادگستری در جهت کاهش جمعیت کیفری و رسیدگی به مشکلات زندانیان، ۱۸  نفر از قضات محاکم زنجان به همراه تعدادی از قضات شورای حل اختلاف با حضور در زندان مرکزی، با ۱۳۰ نفر از زندانیان […]

یارمحمدی رئیس کل دادگاههای عمومی و انقلاب زنجان اعلام کرد در راستای منویات ریاست معزز قوه قضائیه و دستورات رئیس دادگستری در جهت کاهش جمعیت کیفری و رسیدگی به مشکلات زندانیان، ۱۸  نفر از قضات محاکم زنجان به همراه تعدادی از قضات شورای حل اختلاف با حضور در زندان مرکزی، با ۱۳۰ نفر از زندانیان دیدار چهر به چهره نمودند.

در این دیدار چهره به چهره، محکومین مالی و کیفری و زندانیان تحت قرار، مشکلات و درخواست‌های خود را مطرح و قضات نیز در چارچوب قانون راهنمائی‌ها و ارشادات لازم را ارئه نمودند. همچنین در این دیدار به برخی از محکومین نیز مرخصی روزانه و ساعتی تحت‌الحفظ مأمورین اعطاء گردید.
وی با اشاره به اینکه هرسال دو بار کل قضات استان زنجان از زندان بازدید و با زندانیان ملاقات می‌نمایند، اعلام داشت، این دومین تجربه حضور قضات محاکم زنجان به همراه قضات شوای حل اختلاف و به صورت جمعی در زندان بود و امیدواریم با برنامه‌ریزی انجام شده این روند در سه ماهه سوم نیز ادامه یابد.
وی نتیجه حضور قضات در زندان را آشنایی با محیط زندان و وضعیت نگهداری آنها و آگاهی از مشکلات محبوسین و ارائه راهکارهای لازم در جهت کاهش حبس زندانیان دانست.

یارمحمدی با اشاره به اینکه هرچقدر دیدار مقامات قضائی با زندانیان بیشتر باشد، قطعاً اتخاذ تصمیم آنها بیشتر منطبق با واقعیت خواهد بود. نتیجه حضور قضات در زندان را دو طرفه اعلام که از طرفی باعث می‌‌شود افراد محبوس شده در کمترین مدت و به صورت مستقیم و بدون هیچگونه محدودیت و تشریفاتی با قاضی صادر کننده حکم خویش ملاقات و مشکلات و دیدگاههای خود را مطرح و این احساس در آنها به وجود آید که بعد از صدور حکم ارتباط وی با مقام قضائی قطع نگردیده و این بار قاضی نه از بابت محاکمه، بلکه از جهت رفع مشکل وی در زندان حضور یافته تا در راستای رأفت اسلامی و اختیارات مصرح در قانون مجازات اسلامی، زمینه بازگشت وی به جامعه را فراهم آورد.

یارمحمدی با بیان اینکه قضات محاکم با صدور رأی به هیچ وجه من‌الوجوه فارغ از وضعیت زندانی نبوده، اظهار داشت، در این راستا با برنامه‌ریزی صورت گرفته، در هر هفته دو نفر از قضات محاکم در زندان حاضر و با کسانی‌که درخواست ملاقات با مقام قضائی را نموده‌اند، دیدار و راهنمایی‌های لازم را در جهت حل مشکلات آنها ارائه می‌نمایند. وی افزایش تعداد زندانیان را متأثر از وضعیت اقتصادی کشور دانسته و اعلام داشت افزایش قیمت سکه به صورت نجومی موجب عدم توانایی محکومین در تحویل سکه گردیده و به تبع آن تعداد زندانیان نیز افزایش یافته که در جهت حل معضل مذکور هر دادگاهها به فوریت به دادخواستهای تعدیل محکومٌ‌به رسیدگی می‌نمایند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*