۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سایر حوزه ها
  • شناسه : 22162
  • 26 آگوست 2019 - 9:54
  • 220 بازدید
  • ارسال توسط :
دلیل حضور ظریف در نشست گروه ۷
دلیل حضور ظریف در نشست گروه ۷

دلیل حضور ظریف در نشست گروه ۷

دلیل حضور ظریف در نشست گروه ۷ یک مقام فرانسوی با تاکید بر اهمیت حضور طریف در محل برگزاری نشست گروه-7 ، دعوت وزیرامور خارجه ایران به این نشست را  در راستای کاهش تنش‌ها در منطقه دانست. به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از افکار نیوز، یک مقام فرانسوی، گفت شنبه شب و پس [...]

دلیل حضور ظریف در نشست گروه ۷

یک مقام فرانسوی با تاکید بر اهمیت حضور طریف در محل برگزاری نشست گروه-۷ ، دعوت وزیرامور خارجه ایران به این نشست را  در راستای کاهش تنش‌ها در منطقه دانست.

دلیل حضور ظریف در نشست گروه ۷

به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از افکار نیوز، یک مقام فرانسوی، گفت شنبه شب و پس از صرف شام سران گروه ۷ از جمله «دونالد ترامپ » تصمیم به دعوت «محمد جواد ظریف » به محل برگزاری نشست سران گروه-۷ گرفته شده است.

وی در مورد اینکه آیا کاخ سفید از این ماجرا آگاه بوده است، گفت: «ما بر اساس شرایط خودمان عمل می‌کنیم.»

این مقام فرانسوی در ادامه اظهار داشت که گفت و گو در مورد برنامه هسته ای ایران میان «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه و ترامپ در دیدار دو ساعته روز شنبه این دو مقام و همچنین در  مراسم شام گروه G7 انجام پذیرفت.

او همچنین تاکید کرد که گفت‌و‌گو با ظریف در جهت تداوم تنش زدایی و نزدیکتر شدن مواضع دو کشور دانست.

مقام فرانسوی در نهایت گفت، فرانسه با شفافیت کامل با آمریکا و شرکای اروپایی کار می‌کند. و مقام های آمریکایی‌ در «بیاریتز» محل برگزاری نشست گروه-۷ با ظریف دیدار نخواهند کرد.

خبرنگار روزنامه «گاردین» نیز در گزارشی از اطلاع ترامپ و دیگر سران گروه-۷ از برنامه پاریس خبر داد.

یک دیپلمات فرانسوی در همین زمینه گفت: «رئیس جمهور فرانسه روز گذشته با تمام سران گروه ۷ گفت‌و‌گو‌هایی انجام داد و به وضوح به آن‌ها در این زمینه اطلاع رسانی کرد.»

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت خارجه نیز در توییتی در یکشنبه بعد از ظهر بیان داشت: «به دعوت لودریان، وزیر خارجه فرانسه، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای ادامه رایزنی‌ها در خصوص ابتکارات اخیر بین روسای جمهور ایران و فرانسه، وارد شهر بیاریتز محل برگزاری اجلاس سران گروه هفت شد.»

ایشان همچنین تصریح کرد: «در این سفر با هیأت آمریکایی ملاقات یا مذاکره‌ای صورت نخواهد گرفت.»

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*