۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » سایر حوزه ها
  • شناسه : 22632
  • 28 سپتامبر 2019 - 11:50
  • 128 بازدید
  • ارسال توسط :
تهدید اروپا به خروج از برجام
تهدید اروپا به خروج از برجام

تهدید اروپا به خروج از برجام

اتحادیه اروپا تهدید به خروج از برجام کرد روزنامه گاردین خبر داد که اتحادیه اروپا با ارسال پیامی خصوصی به تهران هشدار داده اگر تهران تهدیدش به دورشدن بیشتر از برجام را اجرایی کند، این اتحادیه چاره‌ای جز خروج از برجام در ماه نوامبر (همزمان با گام چهارم برجامی ایران) نخواهد داشت. به گزارش پایگاه [...]

اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا تهدید به خروج از برجام کرد

روزنامه گاردین خبر داد که اتحادیه اروپا با ارسال پیامی خصوصی به تهران هشدار داده اگر تهران تهدیدش به دورشدن بیشتر از برجام را اجرایی کند، این اتحادیه چاره‌ای جز خروج از برجام در ماه نوامبر (همزمان با گام چهارم برجامی ایران) نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اتحادیه اروپا با ارسال پیامی خصوصی به تهران هشدار داده اگر تهران تهدیدش به دورشدن بیشتر از برجام را اجرایی کند، این اتحادیه چاره‌ای جز خروج از برجام در ماه نوامبر (همزمان با گام چهارم برجامی ایران) نخواهد داشت.

تهدید اتحادیه اروپا به خروج از برجام در حالی صورت می‌گیرد که شرکای اروپایی این توافق پس از خروج آمریکا به هیچ یک از وعده‌های خود برای بهره‌مند ساختن ایران از مزایای اقتصادی آن عمل نکرده‌اند.

این در حالی است که رویترز گزارش داد؛ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، غنی‌سازی اورانیوم با سانتریفیوژهای پیشرفته در ایران را تائید کرد.

در همین ارتباط نیز آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش خود، اعلام کرد که تمامی آبشارهای نصب شده در خطوط ۲ و ۳ در تاسیسات ایران در حال انباشت اورانیوم غنی‌شده هستند.

انتشار گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تائید اجرای گام سوم کاهش تعهدات ایران صورت گرفته است.

تاکنون کشورهای اروپایی علی رغم درخواست برای توقف کاهش تعهدات برجامی ایران، اما اقدام نتیجه بخشی در راستای اجرای تعهدات خود در برجام انجام نداده‌اند و ایران نیز اعلام کرده کاهش تعهدات خود را تا زمان انجام تعهدات کشورهای اروپایی ادامه خواهد داد.

طرف‌های اروپایی برجام پس از خروج یک‌جانبه آمریکا از این توافق ضمن ابراز «تأسف» از اقدام واشنگتن مدعی شدند بهره‌مندی ایران از مزایای اقتصادی برجام را تضمین می‌کنند. وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان سرانجام با صدور بیانیه مشترکی در بهمن ماه پارسال رسما ثبت یک کانال مالی ویژه برای تجارت با ایران موسوم به اینستکس را اعلام کردند.

بنابر ادعای آن‌ها هدف بلندمدت اینستکس گشایش کانال‌های اقتصادی برای کشور‌های ثالثی است که تمایل به تجارت با ایران را دارند. آنها طی ماه‌های گذشته نیز مدعی راه‌اندازی رسمی این سازوکار مالی شدند، اما بنابر گفته مقامات کشورمان هیچ اقدام موثری در زمینه روابط تجاری ایران و اروپا صورت نگرفته است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*