۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی
  • شناسه : 22797
  • 03 اکتبر 2019 - 10:48
  • 181 بازدید
  • ارسال توسط :
تأیید لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی
تأیید لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی

تأیید لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی

تأیید لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی به گزارش  پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از گزارش اختبار، این لایحه پیش‌تر نیز در شورای نگهبان بررسی شده بود که مورد ایراد این شورا قرار گرفته بود. در نشست علنی روز سه‌شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، لایحه اصلاح قانون تعیین [...]

تأیید لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی

تأیید لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی

به گزارش  پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از گزارش اختبار، این لایحه پیش‌تر نیز در شورای نگهبان بررسی شده بود که مورد ایراد این شورا قرار گرفته بود.

در نشست علنی روز سه‌شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی را با ۱۳۳ رأی موافق، ۳۵ رأی مخالف و ۱۴ رأی ممتنع اصلاح کرد و این لایحه مجدداً به شورای نگهبان ارسال شد.

متن اصلاح شده‌ی قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی به شرح زیر است:

براساس ماده واحده این لایحه، فرزندان حاصل از ازدواج شرعی زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی که قبل یا بعد از تصویب این قانون متولد شده یا می شوند قبل از رسیدن به سن ۱۸ سال تمام شمسی به درخواست مادر ایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی (به تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) به تابعیت ایران در می آیند. فرزندان مذکور پس از رسیدن به سن ۱۸ سال تمام شمسی در صورت عدم تقاضای مادر ایرانی می توانند تابعیت ایرانی را تقاضا کنند که در صورت نداشتن مشکل امنیتی به تابعیت ایران پذیرفته می شوند. پاسخ به استعلام امنیتی باید حداکثر ظرف مدت ۳ ماه انجام شود و نیروی انتظامی نیز مکلف است نسبت به صدور پروانه اقامت برای پدرغیرایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی اقدام کند.

تبصره ۱- در صورتی که پدر و یا مادر متقاضی در قید حیات نبوده و یا در دسترس نباشند، در صورت ابهام در احراز نسب متقاضی احراز نسب با دادگاه می باشد.

تبصره ۲- افراد فاقد تابعیتی که خود و حداقل یکی از والدینشان در ایران متولد شده باشد، می توانند پس از رسیدن به سن ۱۸ سال تمام شمسی تابعیت ایرانی را تقاضا کنند که در صورت نداشتن سوء پیشینه کیفری و نیز نداشتن مشکل امنیتی به تابعیت ایران پذیرفته می شوند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*