۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سایر حوزه ها
  • شناسه : 12085
  • 28 جولای 2018 - 11:14
  • 213 بازدید
  • ارسال توسط :
برخورد مردم نباید به گونه‌ای باشد که در زمین دشمن بازی کنند
برخورد مردم نباید به گونه‌ای باشد که در زمین دشمن بازی کنند

برخورد مردم نباید به گونه‌ای باشد که در زمین دشمن بازی کنند

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق در پاسخ به سئوالی در رابطه با برخورد با مفاسد اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری بویژه در سال‌های اخیر موضوع برخورد با مفاسد بویژه مفاسد اقتصادی بوده است. با توجه به مسائلی که اخیرا اتفاق افتاده است در حال جنگ با دشمن هستیم؛ […]

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق در پاسخ به سئوالی در رابطه با برخورد با مفاسد اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری بویژه در سال‌های اخیر موضوع برخورد با مفاسد بویژه مفاسد اقتصادی بوده است. با توجه به مسائلی که اخیرا اتفاق افتاده است در حال جنگ با دشمن هستیم؛ روزانه هزاران نفر در زمین دشمن، در آمریکا در حال فکر کردن هستند که چگونه می‌توانند اقتصاد ایران را برهم بزنند.

این مقام قضایی با اشاره به مطالبات رهبری در دو موضوع اشتغال جوانان و معیشت مردم، گفت: ایشان در دیدار اخیرشان اشاره کردند که قوای سه گانه باید درباره این موضوع فکر کنند. خوشبختانه جلسه‌ای با حضور سران سه قوه و برخی از مسئولان نظام تشکیل شد، هفته‌ای یک جلسه برگزار می‌شود که در این رابطه تصمیمات بسیار مهمی گرفته شده است که  بعضی‌ها ابلاغ و برخی نیز در شرف ابلاغ است، مهم این است که تعامل بسیار جدی در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی وجود دارد و مورد تاکید روسای سه قوه است. 

مصدق افزود: برای رسیدگی به جرایمی که روزها و ماه‌های اخیر در خصوص سکه، طلا، ارز و مسائل پولی و همچنین خودرو صورت گرفته است، اخیرا با دستور ریاست قوه قضاییه و دادستان عمومی و انقلاب تهران، سه بازپرس بصورت تمام وقت موظف شده‌اند که هر کدام به یکی از این پرونده‌ها رسیدگی کنند و چنانچه اتهام افراد محرز شود در فرصت بسیار کوتاه، قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست صادر و به صورت خارج از نوبت در دادگاه به این پرونده‌ها رسیدگی خواهد شد.

معاون اول دادستان کل کشور در ادامه در پاسخ به این سوال که مردم انتظار دارند در جریان رسیدگی به این پرونده‌ها قرار گیرند و روند اطلاع رسانی دراین رابطه چگونه است، افزود: موضوع تقویت بعد رسانه‌ای دستگاه قضا یکی از مطالبات مقام معظم رهبری است که در دیدار اخیر مسئولان قضایی با معظم له مطرح شد.

وی با تاکید براینکه برخورد با متخلفین در هر سطحی همواره از دغدغه‌های مهم دستگاه قضا بوده و در این زمینه جدیت و اهتمام ویژه در این دستگاه وجود داشته است، تصریح کرد: همانطور که می‌دانید در سال‌های اخیر دانه درشت‌های بسیاری پای میز محاکمه کشانده شده اند و از هر جناحی هم که بوده اند، قوه قضاییه بصورت جدی و بدون هیچ مسامحه‌ای با آن‌ها برخورد کرده است و محاکمه شده اند و حکمشان در حال اجرا است.

مصدق با توجه به سخنان رهبری مبنی براینکه اطلاع رسانی به معنای گزارش دادن به مردم نیست بلکه بدین معنا است که باید فنی و تقویت شود و مراکز و تشکیلات اطلاع رسانی در قوه قضاییه ایجاد گردد، ادامه داد: این  موضوع می‌تواند با ساخت مستندهایی با محوریت پیشگیری از وقوع جرم در دستور کار قرار گیرد که هم جنبه اطلاع رسانی و هم جنبه پیشگیرانه داشته باشد و با نگاه حرفه‌ای توسط افراد کاردان و گروه‌های نخبه باید صورت گیرد و امیدواریم که مردم بصورت شفاف در جریان امور قرار گیرند. در زمینه اطلاع رسانی شفاف باید تا حدی که قانونگذار اجازه داده است نسبت به اطلاع رسانی برخی پرونده‌ها اقدام کرد. 

این مقام قضایی اضافه کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در مقاطع مختلف و به ویژه سال‌های اخیر مبنی بر امید بخشی به مردم، این نکته بسیار مهم در زمینه اطلاع رسانی باید در عین صحت و دقت در گفتار هم مورد توجه مسئولان قضایی قرار گیرد، خود ما در دادستانی کل کشور با برگزاری جلسه هفتگی شورای رسانه در این زمینه برنامه ریزی‌های لازم را در دستور کار قرار داده ایم.

معاون اول دادستان کل کشور در ادامه خاطرنشان ساخت: دادستان‌ها به صورت جدی در حال رسیدگی به پرونده‌ها هستند، امروز دادستان‌ها در سراسر کشور به عنوان مدعی العموم و آیینه تمام نمای جامعه برای احیای حقوق عامه وارد عمل شده و در حال فعالیت هستند، دادستان یعنی مدعی العموم و به نمایندگی از جامعه در تمام مواردی که تخطی در جامعه می‌شود، ورود می‌کند.

وی تاکید کرد: امروز دادستان‌ها در سراسر کشور به صورت جدی وارد عمل شدند و موفقیت‌های بسیار خوبی داشتند، اما نکته مهم این است که اگر دادستان به عنوان احیای حقوق عامه وارد می‌شود به معنای دخالت در کار مجریه نیست، به همین جهت ریاست قوه قضاییه دستور دادند کمیته‌ای زیر نظر دادستان کل کشور تشکیل و دستور العملی تهیه شود که محدوده کار دادستان‌ها در راستای احیای حقوق عامه در چه حدی باشد که با کارهای وزارت خانه‌ها و سایر نهادها تداخل نکند.

مصدق اضافه کرد: این کمیته یک ماه پیش تشکیل شده است، اعضای این کمیته شامل رئیس سازمان بازسی کل کشور، رئیس دیوان عدالت اداری و دادستان کل کشور و چند نفر دیگر نیز هستند، شش جلسه چند ساعته با حضور اعضای این کمیته برگزار و پیش نویس آماده ارائه به رئیس قوه قضاییه است، اگر این پیش نویس تصویب و به دادستان‌ها ابلاغ شود، وظیفه دادستان‌ها بصورت شفاف در برخورد با احیای حقوق عامه کاملا مشخص خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه مردم ما فهیم و غیور هستند و برخورد مردم نباید به گونه‌ای باشد که در زمین دشمن بازی کنند، افزود: در این مقطع زمانی مهم این است که دشمن با درست کردن اتاق فکر، جنگ اقتصادی درست کرده است، مردم باید بیشتر توجه کنند که مبادا برای درخواست مطالبه حقی در زمین دشمن بازی کنند و در چهل سال گذشته مردم از نظام، رهبری، حاکمیت و دولت دفاع کرده اند و امروز هم به صورت جدی از دولت پشتیبانی خواهند کرد تا در کارشان موفق خواهند بود.

انتهای پیام