۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی
  • شناسه : 22818
  • 05 اکتبر 2019 - 10:00
  • 653 بازدید
  • ارسال توسط :
اعلام شرایط بومی گزینی ۳ روز پس از شروع ثبت نام آزمون وکالت
اعلام شرایط بومی گزینی ۳ روز پس از شروع ثبت نام آزمون وکالت

اعلام شرایط بومی گزینی ۳ روز پس از شروع ثبت نام آزمون وکالت

به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از پایگاه خبری اختبار، کانون وکلای دادگستری بوشهر شرایط اختصاصی این کانون در آزمون وکالت ۹۸ را اعلام کرد. اعلام شرایط بومی گزینی ۳ روز پس از شروع ثبت نام آزمون وکالت/ به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از پایگاه خبری اختبار، در اطلاعیه‌ای که [...]

به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از پایگاه خبری اختبار، کانون وکلای دادگستری بوشهر شرایط اختصاصی این کانون در آزمون وکالت ۹۸ را اعلام کرد.

اعلام شرایط بومی گزینی ۳ روز پس از شروع ثبت نام آزمون وکالت

اعلام شرایط بومی گزینی ۳ روز پس از شروع ثبت نام آزمون وکالت/ به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از پایگاه خبری اختبار، در اطلاعیه‌ای که صفحه اینستاگرام این کانون منتشر شده، چنین آمده است:

بدین وسیله به اطلاع می رساند، کانون وکلای دادگستری استان بوشهر با استناد به تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت، مصوب ۱۳۷۶ و به موجب مجوز کمیسیون نیاز تعداد ۷۰ نفر کارآموز برای سال ۱۳۹۸ پذیرش می نماید . همچنین برابر مفاد نامه اعلامی به اسکودا به شماره ۱۱۵۸ مورخ ۹۸/۵/۲۲ که «رعایت شرایط اختصاصی کانون وکلای دادگستری استان بوشهر مندرج در سایت رسمی که متعاقبا اعلام می گردد الزامی است . » بنا به رویه گذشته و جاری برخی از کانون ها و مصوبات متعدد سابق هیئت مدیره های وقت کانون بوشهر و مصوبه هیئت مدیره حاضر به تاریخ ۹۸/۴/۱ از این تعداد:

۱ – تعداد ۴۹ نفر سهمیه آزاد و تعداد ۲۱ نفر سهمیه ایثارگران با رعایت شرایط بومی گزینی به شرح ذیل خواهد بود.
۲ – تعداد ۵۰ نفر با رقابت همه متقاضیان و رعایت معیار علمی گزینش خواهند شد که از این تعداد ۳۵ نفر سهمیه آزاد و ۱۵ نفر سهمیه ایثارگران می باشند.
۳ -از رتبه ۵۰ به بعد تعداد ۲۰ نفر سهمیه به بومی ها اختصاص دارد، که از این تعداد ۱۴ نفر سهمیه آزاد و ۶ نفر سهمیه ایثارگران می باشند. افراد زیر بومی تلقی می شوند :
۱ – محل تولد متقاضی استان بوشهر باشد.
۲ – محل تولد پدر یا مادر متقاضی سهمیه بومی برابر اسناد سجلی در استان بوشهر باشد.
۳- تحصیلات متقاضی بومی لزوماً از شروع تحصیلات ابتدایی تا پایان دوره متوسطه لزوماً در یکی از مدارس آموزش و پرورش استان بوشهر گذرانده باشد.
تبصره ۱: احراز قانونی یکی از شرایط سه گانه مذکور کافی و لازم می باشد.
تبصره ۲: سکونت فعلی متقاضی بومی شرط ضروری است، و تصدیق سکونت متقاضی توسط کانون از طریق استعلام و هرگونه تحقیق مقتضی از مراجع رسمی بعمل می آید.
تبصره ۳: چنان چه پدر یا مادر به مدت ۲۰ سال با ارائه گواهی رسمی از مراجع دولتی، نظامی، عمومی و با با ارائه گواهی سابقه بیمه در استان بوشهر اشتغال مستمر داشته باشند، خود والدین یا فرزند متقاضی واجد شرایط سهمیه بومی خواهد بود ولی اشتغال فرزندان به هر میزان که در شهر بوشهر باشد امتیازی برای والدین آنها ایجاد نخواهد کرد.
در خاتمه تأکید می گردد هر نوع ادعایی از ناحیه متقاضیان محترم بر خلاف آگهی اختصاصی کانون وکلای دادگستری استان بوشهر پذیرفته نخواهد بود.
دکتر عبدالصمد دولاح
رئیس کانون وکلای دادگستری استان بوشهر

 

نکته قابل توجه آن است که این آگهی روز ۱۰ مهر یعنی ۳ روز پس از شروع ثبت‌نام آزمون وکالت سال ۹۸ منتشر شده، یعنی در وضعیتی که بسیاری از داوطلبان بدون اطلاع از چنین شرایطی اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند.

از سوی دیگر، مطابق آگهی آزمون وکالت ۹۸، شرایط اختصاصی کانون‌ها می‌بایست در سایت اختصاصی آنها درج شود، این در حالی است که سایت کانون بوشهر به نشانی bushehrbar.ir در حال حاضر از دسترس خارج است و آگهی در صفحه اینستاگرامی منتشر شده که تنها ۲۶۰ نفر دنبال‌کننده دارد! کانال تلگرامی روابط‌عمومی این کانون نیز تنها ۱۴ عضو دارد و از اردیبهشت تاکنون به‌روزرسانی نشده است! بدین‌ترتیب به نظر می‌رسد احتمال اطلاع به ‌موقع داوطلبان از مفاد این اطلاعیه بسیار اندک خواهد بود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*