۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سایر حوزه ها
  • شناسه : 12557
  • 28 جولای 2018 - 13:54
  • 364 بازدید
  • ارسال توسط :
اختلافات داخلی حزب اعتمادملی/دیدارهای خرازی در آلمان/تکذیب  آزادی متهم ۳۱ میلیاردی و…
اختلافات داخلی حزب اعتمادملی/دیدارهای خرازی در آلمان/تکذیب  آزادی متهم ۳۱ میلیاردی و…

اختلافات داخلی حزب اعتمادملی/دیدارهای خرازی در آلمان/تکذیب آزادی متهم ۳۱ میلیاردی و…

به گزارش ایسنا، وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع گفت: از آنجا که ایران اسلامی دارای یک نظام مردمی است، رفاه مردم جزء منافع حیاتی و خطوط قرمز ما تلقی می شود و نیروهای مسلح این آمادگی را دارند تا به عنوان سربازان جان بر کف ملت تمام ارکان و ظرفیت […]

به گزارش ایسنا، وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع گفت: از آنجا که ایران اسلامی دارای یک نظام مردمی است، رفاه مردم جزء منافع حیاتی و خطوط قرمز ما تلقی می شود و نیروهای مسلح این آمادگی را دارند تا به عنوان سربازان جان بر کف ملت تمام ارکان و ظرفیت خود را در جهت حفظ منافع حیاتی و رفاه ملت کشور به کار بسته و در این راه عاشقانه جانفشانی کنند.

معاون اول رییس جمهور به منظور بازدید و بهره برداری از چند طرح و پروژه مهم صنعتی و زیربنایی، صبح امروز به اصفهان سفر کرد و در بدو ورود به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با بیان اینکه مردم انقلابی اصفهان همواره در تاریخ کشور و تحولات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نقش پیشرو و پیشتاز داشته اند، گفت: برای من و همراهان توفیق بزرگی است که در این سفر خدمت آنها رسیده و ادای ادب و احترام کنیم.

جهانگیری همچنین در مراسم افتتاح پروژه توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا در شرکت فولاد مبارکه اصفهان، اظهار کرد: با قیمت و کیفیت خوب می توانیم بسیاری از کالاها را در کشور تامین کنیم کالاهایی که نمونه آن در کشور وجود دارد یا ظرفیت تولید آن در کشور وجود دارد وارد نمی کنیم. متاسفم که یک عده منتظرند ببینند چطور می توانند ملت را غارت کنند، ولی ما حتما آنها را به موقع ادب خواهیم کرد. 

سیدرحیم ابوالحسنی، رییس دفتر سیاسی حزب اعتمادملی با تشریح روند اختلافات داخلی اعتمادملی گفت:‌ حزب از شهریور ۹۵ دچار مشکل شد و نتوانست منازعات خود را با تفاهم و آشتی حل کند و در نهایت تصمیم به جابجایی نخبگان این حزب گرفته شد. وی معتقد است که جابجایی افراد در یک فرآیند دموکراتیک مشکلی ندارد زیرا آن فرآیند دموکراتیک مهم است نه افراد.

در همین ارتباط حجت نظری عضو دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی با اشاره به مهر تایید کروبی بر تصمیمات اخیر شورای مرکزی اعتماد ملی گفت: مهدی کروبی در احکام جداگانه‌ای و بر اساس رای اعضای شورای مرکزی، روسای دفتر و قائم مقام حزب اعتماد ملی را منصوب کرد. وی افزود: دبیرکل حزب اعتماد ملی در نامه‌ای با اشاره به امضای ۳۰ عضو شورای مرکزی اعتماد ملی، الیاس حضرتی را به مدت دو سال به عنوان قائم مقام این حزب تایید و از زحمات حجت‌الاسلام منتجب‌نیا تقدیر کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ارائه توضیحاتی درباره پرونده « سپنتا نیکنام»یادآور شد: برای حل پرونده سپنتا نیکنام مهلت رسیدگی به این پرونده را تمدید کردیم.  محسن رضایی افزود: در فرودین ماه مهلت سه ماهه رسیدگی به پرونده سپنتا نیکنام تمام شده بود اگر رسیدگی به  آن را  تمدید نمی‌کردیم نظر شورای نگهبان‌ قطعی و از دستور کار مجمع خارج می شد. با پیشنهاد این جانب و موافقت آیت‌الله شاهرودی تمدید رسیدگی که طبق آیین نامه که حداکثر یک سال می تواند باشد انجام شد.

همچنین مصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص گفت: مجمع در جلسات تخصصی کمیسیونهای خود به صورت بی وقفه مشغول تجزیه و تحلیل شرائط و تحولات بین المللی و مسائل داخلی برای چاره جوییهای عملیاتی مشکلات و محدودیتهاییست که احتمالا بر کشور تحمیل خواهد شد؛ نتیجه گزارش ها در اختیار دولت قرار می گیرد. وی افزود: مجمع تشخیص راهبردهای مناسب شرایط فعلی را استخراج و دراختیار دولت قرار می‌دهد.

رییس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور از رسیدگی به تقاضای تحقیق و تفحص از صنعت خودرو در جلسه علنی مجلس تا اواسط مردادماه خبر داد.

همچنین طیبه سیاوشی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از صدور مجوز تماشای خانوادگی بازی‌های نیمه‌نهایی جام جهانی در ورزشگاه ۱۲ هزارنفری آزادی خبر داد و گفت: امکان تماشای مسابقه فینال جام‌جهانی هم با اخذ مجوز جداگانه در ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری فراهم خواهد شد.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در دیدار وزیر مشاور امور خارجی وزارت خارجه آلمان گفت: موضوع مهم در مقطع کنونی، تبدیل اراده سیاسی اروپا در حمایت از برجام به اقدامات عملی در راستای اجرای برجام است؛ به‌طوری که منافع ایران از برجام تأمین شود. وی تصریح کرد: ما بر اساس متن برجام این حق را داریم که در برابر نقض عهد دیگران، به‌خصوص اینک که آمریکا از این توافق هسته‌ای خارج شده است، به‌طور کامل یا بخشی از اجرای تعهدات خود را متوقف کنیم، ولی به اروپا این فرصت را داده‌ایم تا ببینیم اروپا چگونه می‌خواهد اراده خود را به عمل ترجمه کند.

کمال خرازی که در آلمان به سر می‌برد همچنین در دیدار با یوشکا فیشر، رئیس پیشین حزب سبزها و وزیر خارجه اسبق آلمان تاکید کرد:تعهد ایران به برجام به راهبرد اروپا برای مقابله با تحریم‌های آمریکا بستگی دارد.

شرکت خطوط هوایی اتریش در خبری اعلام کرد که در آینده به اصفهان و شیراز پروازی نخواهد داشت. در این خبر که با عنوان «حذف مسیر پروازی هنگ کنگ، میامی و لینتز در روزنامه کوریر منتشر شده، آمده است: به دلایل اقتصادی برخی از مسیرهای پروازی مانند مقاصد عنوان شده و همچنین هاوانا، کلمبو و تعدادی دیگر از مسیرهای طولانی را حذف خواهد کرد.

همچنین برخی منابع دولتی کویتی اعلام کردند که این کشور طرحی اضطراری برای فروش نفت در صورت بسته شدن تنگه هرمز توسط ایران را بررسی کردند.

غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل که روز دوشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد وضعیت کودکان در مخاصمات مسلحانه سخنرانی می‌کر،  خواستار توقف کشتار کودکان فلسطینی و یمنی شد.

همچنین حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: حکومت بحرین مسئول اصلی وخامت حال آیت‌الله شیخ عیسی قاسم مرجع بزرگ دینی و هرگونه عواقب آن است.

ظریف هم  در دیدار جمعی از خانواده های زندانیان ایرانی که به بهانه تحریم های ظالمانه و نامشروع و بنا به درخواست دولت آمریکا در کشورهای مختلف به طور غیر قانونی بازداشت و زندانی شدند،  با غیر قانونی و سیاسی خواندن دستگیری های انجام شده و تقاضای بلاوجه استرداد آنها به آمریکا اظهار داشت: وزارت امور خارجه با همه توان و ظرفیت های خود این پرونده های بازداشت را که کاملا نامشروع و ظالمانه و نوعی گروگانگیری برای باجگیری است را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد.

مدیرکل زندان‌های استان تهران در گفت‌وگوی تفصیلی با ایسنا آخرین وضعیت پرونده‌هایی همچون پرونده حمیدرضا بقایی، سعید مرتضوی، مهدی هاشمی، وحید مرادی، نسرین ستوده، هنگامه شهیدی و… را تشریح کرد. مصطفی محبی گفت:آقای بقایی در شرایط مناسب و کاملا انسانی در بازداشتگاه اوین نگهداری می‌شود. در مورد آقای مرتضوی نیز باید بگویم به دلیل اینکه نمی‌توان وی را در کنار دیگر زندانیان نگه داشت، در بند ۲۴۱ اوین در حال گذراندن حبس است. باز هم می‌گویم که این طور نیست امتیاز خاصی به این زندانیان داده شود.

پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران نیز خبر منتشر شده در سایت یک خبرگزاری با عنوان «تصمیم عجیب یک بازپرس، آزادی متهم پرونده ۳۱ میلیاردی با قرار ۵۰ میلیون تومانی» را تکذیب کرد.

همچنین سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به اظهاراتی درباره این شورا با بیان اینکه اسناد ادعاهای خود را به محکمه ارائه کنید گفت:وعده ما در دادگستری.

انتهای پیام