برگی از یک نوشته

آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار شد

آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه اسفندماه ۱۴۰۲ برای نوبت دوم در سال برگزار شد. به گزارش گروه وکلای بازرگان، دومین آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه سال ۱۴۰۲ جمعه ۱۸ اسفند ساعت ۱۵ در ۳۱ استان و ۵۰ شهر کشور برگزار شد. آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه اسفند ۱۴۰۲ با شرکت ۱۱۳ هزار و ۸۲۷ نفر […]

اشتراک گذاری
19 اسفند 1402
254 بازدید
کد مطلب : 326

آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه اسفندماه ۱۴۰۲ برای نوبت دوم در سال برگزار شد.

به گزارش گروه وکلای بازرگان، دومین آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه سال ۱۴۰۲ جمعه ۱۸ اسفند ساعت ۱۵ در ۳۱ استان و ۵۰ شهر کشور برگزار شد.

آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه اسفند ۱۴۰۲ با شرکت ۱۱۳ هزار و ۸۲۷ نفر که از این تعداد ۶۰ هزار و ۳۳۲ نفر مرد و ۵۳ هزار و ۴۹۵ نفر زن هستند، انجام شد.

با توجه به اینکه زمان آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز روز ۱۸ اسفند ماه تعیین شده بود، برگزاری این آزمون در نوبت عصر تعیین شد.

این آزمون برای دومین بار در سال ۱۴۰۲ برگزار می‌شود و آزمون پیشین در جمعه ۳ شهریور برگزار شد.

زمان اعلام نتایج آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه اسفند ۱۴۰۲

بر اساس اعلام مسئولان، نتایج آزمون مذکور ۲ ماه بعد از برگزاری آن از طریق سایت سنجش اعلام خواهد شد. بنا به این اظهار احتمالا نتایج آزمون در اردیبهشت ۱۴۰۳ اعلام خواهند شد.

نحوه قبولی آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه نوبت دوم سال ۱۴۰۲

آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه اسفند ماه سال ۱۴۰۲ سومین آزمونی براساس قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار است.

بنا به این قانون، قبولی در این آزمون‌ منوط به کسب حداقل نمره قانونی تعیین شده است. این نمره در سهمیه آزاد عبارت است از هفتاد درصد (۷۰%) امتیاز میانگین نمرات یک درصد (۱%) حائزان بالاترین امتیاز تعیین می‌شود و برای سهمیه ایثارگران شصت درصد (۶۰%) امتیاز میانگین نمرات یک درصد (۱%) حائزان بالاترین امتیاز است.

در واقع یک حد نصاب در سهمیه برای آزمون تعیین می‌شود و تراز هر داوطلبی از این حد نصاب بیشتر باشد، پذیرفته شده مرحله کتبی می‌باشد. سپس پذیرفته شده مرحله کتبی برای گذراندن مراحل بعدی به مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه معرفی خواهند شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *