۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی
  • شناسه : 24198
  • 22 دسامبر 2019 - 10:03
  • 90 بازدید
  • ارسال توسط :
آخرین آمار از تلفات آنفلوآنزا
آخرین آمار از تلفات آنفلوآنزا

آخرین آمار از تلفات آنفلوآنزا

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آخرین وضعیت شیوع آنفلوانزا در کشور را تشریح کرد. آخرین آمار از تلفات آنفلوآنزا / به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از خبرگزاری مهر، کیانوش جهان پور، در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: بیماری آنفلوآنزای فصلی موضوعی است که هر ساله تکرار می شود و [...]

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آخرین وضعیت شیوع آنفلوانزا در کشور را تشریح کرد.

آخرین آمار از تلفات آنفلوآنزا

آخرین آمار از تلفات آنفلوآنزا / به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از خبرگزاری مهر، کیانوش جهان پور، در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: بیماری آنفلوآنزای فصلی موضوعی است که هر ساله تکرار می شود و با آغاز فصل سرد این بیماری شیوع پیدا می کند چنانکه به طور معمول انتظار می رود در یک فصل آنفلوآنزا حدود ۲۰ درصد مردم جامعه مبتلا شوند.

وی افزود: از حدود ۱۰ روز پیش با مهار این بیماری و نمودار نزولی ابتلا به آن عملا موارد بروز و شیوع بسیار کاهش یافته است، چنانکه از ۲۲ تا ۲۹ آذر ۹۸ عملا با فروکش کردن سرایت آنفلوآنزا، کاهش موارد مراجعه و بستری و مرگ و میر روبرو بودیم. به طوری که در این هفته، از مجموع ۸۸۳ نفر بستری مشکوک به آنفلوآنزا، ۸۱ مورد بر مبنای شواهد آزمایشگاهی مبتلا به آنفلوآنزای تیپ A گزارش شده اند و میزان بروز به کمتر از یک دهم هفته های پیش رسیده است.

جهان پور ادامه داد: متاسفانه در هفته گذشته، ۷ نفر به دلیل ابتلا به آنفلوانزا و عوارض و پیامدهای آن فوت نمودند که بیشتر فوت شدگان از بیماری های زمینه ای نیز رنج می بردند. لذا از شروع فصل پاییز، ۱۰۳ نفر از هموطنان پس از ابتلا به آنفلوانزا فوت شدند. تعداد تلفات آنفلوآنزا در هفته های گذشته افزایش یافته است. آمار تلفات آنفلوآنزا در حال بیشتر شدن بود اما با تعطیلی مدارس از این تعداد کاسته شد.

وی افزود: آنفلوانزا، ویروسی پیش بینی ناپذیر و مدام در حال تغییر بوده و هر سال ممکن است با سال گذشته تفاوت دارد، زمانی که شدت بیماری زایی ویروس بیشتر باشد تعداد افراد مبتلا و تعداد کسانی که به بیماری با شدت بیشتر و یا بیماری طولانی‌تری مبتلا می شوند هم افزایش می یابد ولی اگر فردی نکات بهداشتی را رعایت کند و به راه های انتقال بیماری و پیشگیری آگاه باشد، احتمال ابتلای او به این بیماری کمتر می شود و احتمال انتقال بیماری به اطرافیان و دیگران را هم کاهش می دهد چنانکه با رعایت همین نکات بیش از ۵۰ درصد موارد قابل پیشگیری خواهد بود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*