۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه حقوقی » تب اسلایدر بالا » ویژه
  • شناسه : 22737
  • ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
  • 10 بازدید
  • ارسال توسط :
شگردهای تازه فرار مالیاتی لو رفت
شگردهای تازه فرار مالیاتی لو رفت

شگردهای تازه فرار مالیاتی لو رفت

شگردهای تازه فرار مالیاتی شگردهای تازه فرار مالیاتی/ مدیرکل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: افرادی به صحنه آمده و از قشر ضعیف و نیازمند جامعه سوءاستفاده کرده، هویت آنها را اجاره و با هویت اجاره‌ای کارت‌های بازرگانی دریافت شده است. به گزارش  پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل [...]

شگردهای تازه فرار مالیاتی

شگردهای فرار مالیاتی

شگردهای تازه فرار مالیاتی/ مدیرکل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: افرادی به صحنه آمده و از قشر ضعیف و نیازمند جامعه سوءاستفاده کرده، هویت آنها را اجاره و با هویت اجاره‌ای کارت‌های بازرگانی دریافت شده است.

به گزارش  پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیرکل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: افرادی به صحنه آمده و از قشر ضعیف و نیازمند جامعه سو استفاده کرده، هویت آنها را اجاره و با هویت اجاره ‌ای کارت های بازرگانی دریافت شده است.

هادی خانی امشب در نشست خبری با رسانه استان کردستان اظهار داشت: مبارزه با فرار مالیاتی به ‌دلیل اینکه در ظهور و بروز برخی دیگر از جرایم اقتصادی مرجعیت دارد، در دستور کار سازمان مالیاتی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه فرار مالیاتی در چند جنبه مطرح است، افزود: تلاش می‌شود با همکاری ارگان‌های انتظامی، نظارتی و سایر دستگاه‌های حاکمیتی از ظرفیت حداکثری این نهادها جهت مبارزه با فرار مالیاتی بهره برد.

مدیرکل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با پولشویی و فرار مالیانی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در خصوص وضعیت فرار مالیاتی در کردستان هنوز عدد و رقم دقیقی از فرار مالیاتی در دسترس نیست، گفت: به صورت تقریبی سالانه ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور انجام می‌شود اما تخمین زدن میزان فرار مالیاتی چه در کشور و چه در استان ‌ها در قالب یک عدد قابل دفاع، مستلزم دسترسی سازمان به تمامی ریز داده ‌های فعالیت ‌های اقتصادی است که مبتنی بر آن میزان، بتوان برآورد مشخصی را از میزان فرار مالیاتی یک استان و کشور داشت.

وی با ذکر اینکه در کردستان به‌خصوص در برخی از شهرستان‌ ها از جمله بانه که قطب اقتصادی استان محسوب می‌شود و فعالیت اقتصادی در آن جریان دارد، تصریح کرد: تلاش می‌شود تا رصد دقیق‌تری را لحاظ کرد تا در صورت بروز فرار مالیاتی، شناسایی و برخورد لازم لحاظ شود.

خانی با بیان اینکه یک اصل در سازمان امور مالیاتی به نام اصل عمومیت و اصل عدالت مطرح است، ادامه داد: هر شخص حقیقی و حقوقی که فعالیت اقتصادی می‌کند و کسب درآمد دارد باید طبق مقررات، مالیات پرداخت کند که اصل عمومی است و بر اساس اصل عدالت باید به سمتی حرکت کرد که بر اساس ثروت، درآمد و مصرف مالیات را مطالبه کرد که مستلزم تکمیل پایگاه ‌های سازمان امور مالیاتی، دسترسی به ریز داده‌ها و طراحی سامانه ‌های هوشمند در جهت آنالیز، تحلیل و رسیدن به تیپ ‌های فعالیت اقتصادی است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*