۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصاد » تب اسلایدر بالا » دسته‌بندی نشده » ویژه
  • شناسه : 22900
  • ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
  • 17 بازدید
  • ارسال توسط :
سود ۶۹ درصدی بورس در شش ماه اول سال
سود ۶۹ درصدی بورس در شش ماه اول سال

سود ۶۹ درصدی بورس در شش ماه اول سال

نیمه نخست امسال، بورس به طور متوسط ۶۹ درصد سود به سهامدارانش داد که نسبت به سودی که سهامداران بازار سرمایه در مدت مشابه سال گذشته بردند، دو درصد بیشتر شده است به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از ایسنا نوشت: طی شش اول سال، بورس به طور متوسط ۶۹ درصد سود به سهامدارانش [...]

نیمه نخست امسال، بورس به طور متوسط ۶۹ درصد سود به سهامدارانش داد که نسبت به سودی که سهامداران بازار سرمایه در مدت مشابه سال گذشته بردند، دو درصد بیشتر شده است

سود 69 درصدی بورس

به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از ایسنا نوشت: طی شش اول سال، بورس به طور متوسط ۶۹ درصد سود به سهامدارانش داد که نسبت به سودی که سهامداران بازار سرمایه در مدت مشابه سال گذشته بردند، دو درصد بیشتر شده است.

در آخرین روز معاملاتی بورس تهران در سال ۱۳۹۷ شاخص کل بورس در تراز ۱۷۸ هزار و ۶۵۹ واحدی قرار داشت اما با گذشت شش ماه از سال ۱۳۹۸ شاخص کل این بازار به تراز ۳۰۲ هزار و ۱۰۳ واحدی رسید.

به این ترتیب نماگر اصلی بورس در نیمه ابتدایی امسال، ۱۲۳ هزار و ۴۴۴ هزار واحد رشد داشته است، در نتیجه بازده این بازار در مدت زمان یاد شده به حدود ۶۹ درصد رسیده است.

گفتنی است، نیمه اول سال گذشته بازار سرمایه سود ۶۷ درصدی را نصیب سرمایه‌گذاران کرده بود. به این ترتیب فعالان بازار سرمایه در نیمه اول سال گذشته و امسال تقریبا بازده یکسانی را به دست آورده‌اند.

البته طبیعی است که بازار سهام دارای ریسک بالایی است و در همین روزها که بسیاری از فعالان حرفه‌ای این بازار بازده خوبی را کسب کردند، بسیاری از غیر حرفه‌ای ها که با شنیدن تبلیغات ناصحیح به طور مستقیم وارد معاملات سهام شدند، ضرر کرده اند..

علاوه بر این بسیاری معتقدند که بعد از یک مدت رشد پیاپی، احتمال کاهش قیمت سهم‌ها و اصلاح بازار وجود دارد و سرمایه‌گذاران غیر حرفه‌ای نباید دارایی خود را به صورت مستقیم وارد بازار کنند.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*