۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 22930
  • ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
  • 8 بازدید
  • ارسال توسط :
خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه
خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه

خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه

تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از مرز شمالی سوریه با ترکیه راه را برای آنکارا برای آغاز عملیات نظامی سنگین علیه کردهای سوریه هموار کرده است. کردهای سوریه معتقدند خروج نیروهای آمریکایی از منطقه تحت کنترل کردها به معنای تنها گذاشتن آنها در برابر حملات ارتش ترکیه است. خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه/ به [...]

تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از مرز شمالی سوریه با ترکیه راه را برای آنکارا برای آغاز عملیات نظامی سنگین علیه کردهای سوریه هموار کرده است. کردهای سوریه معتقدند خروج نیروهای آمریکایی از منطقه تحت کنترل کردها به معنای تنها گذاشتن آنها در برابر حملات ارتش ترکیه است.

خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه

خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه/ به گزارش  پایگاه خبری وکلای بازرگان  به نقل از پایگاه خبری برترین ها، تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از مرز شمالی سوریه با ترکیه راه را برای آنکارا برای آغاز عملیات نظامی سنگین علیه کردهای سوریه هموار کرده است. کردهای سوریه معتقدند خروج نیروهای آمریکایی از منطقه تحت کنترل کردها به معنای تنها گذاشتن آن ها در برابر حملات ارتش ترکیه است.

زمان آن رسیده که ایالات متحده از جنگ‌های بی‌پایان مسخره در سوریه کنار بکشد. این نقل قولی از ترامپ پس از چراغ سبز نشان دادن به اردوغان و خالی کردن پشت کردهاست. این اولین بار نیست که دولت ترامپ پیام های متناقضی درباره اهداف آمریکا در سوریه ارسال می‌کند.

ترامپ گفته است: وقت آن رسیده که از سوریه خارج شویم باید به دیگران فرصت داد! این عبارت چراغ سبزی شد به نظامیان ترکیه تا مواضع کردهای سوریه را هدف قرار دهند. تصیم ترامپ خشم جمهوری خواهان  و حتی برخی متحدانش را برانگیخت تا جایی که نزدیک ترین افراد به او تصمیم وی را به چالش کشیدند.

این موضع گیری ها سبب شد تا ترامپ عقب نشینی کرده و مدعی شود که ترکیه را مهار خواهد کرد. او در پیام توئیتری خود نوشت:  اگر ترکیه دست به اقدامی بزند که با هوش سرشارم منطبق نباشد و محدودیت ها را رعایت نکند، اقتصاد این کشور را نابود خواهم کرد!

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: تهدید ترامپ علیه ترکیه جدی است و نشان می دهد او با حمله آنکارا به مواضع کردهای سوریه مخالف است. آمریکا از این نبرد نه حمایت نظامی می کند و نه در آن مشارکت می کند.

همزمان با شروع فرآیند خروج نیروهای آمریکایی از مواضع خود در شمال سوریه‌ که راه را برای عملیات ترکیه علیه کردها باز می‌کند، مهم‌ترین گروه تحت هدایت کردها در منطقه حرکت غافلگیرکننده آمریکا را خنجری از پشت توصیف کرد.

بلندترین صدا در میان جمهوری خواهان اما از آن سناتور لیندزی گراهام است که تهدید کرده اگر ترکیه پایش را در خاک سوریه بگذارد، با تحریم هایی از طرف آمریکا روبرو می‌شود و از ناتو هم اخراج خواهد شد.

همچنین  مقام های اروپایی بابت تصمیم دولت آمریکا در خروج نیروهای این کشور از شمال سوریه خشمگین و نگرانند.

ترکیه در حال حاضر موضع منفعلانه اتخاذ کرده و درباره عملیات نظامی خود جزئیاتی ارائه نکرده است. اردوغان قرار بود این عملیات را با همکاری ترامپ در شرق فرات انجام دهد، عملیاتی که کردها را وادار به عقب نشینی خواهد کرد.

ترکیه اعلام کرده به زودی از زمین و هوا به مواضع کردها در شمال شرقی سوریه حمله می‌کند. این باعث شده که هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل بگوید این نهاد خود را برای بدترین وضعیت در منطقه آماده می کند.

ترکیه اعلام کرده است که هدف عملیات نظامی نیروهایش این است که می‌خواهد یک منطقه امن در مناطق جنوبی این کشور در همسایگی با شمال شرق سوریه ایجاد کند. آمریکا و ترکیه دو ماه پیش برای ایجاد یک منطقه حائل در شمال شرقی سوریه به توافق رسیدند ولی دو کشور بر سر عمق این منطقه و نحوه اداره آن با یکدیگر اختلاف دارند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*